آسفالت زیستی یک جایگزین آسفالت است که از منابع تجدیدپذیر غیر نفتی ساخته شده است .

این منابع شامل شکر ، ملاس و برنج ، نشاسته ذرت و سیب زمینی، صمغ درخت و صمغ طبیعی، لاستیک لاتکس طبیعی و روغن های گیاهی، لیگنین، سلولز، ضایعات روغن پالم، ضایعات نارگیل، ضایعات روغن بادام زمینی، ضایعات روغن کانولا، پساب خشک فاضلاب و به زودی، همچنین می‌توان قیر را از ضایعات کف برج‌های خلاء تولید شده در فرآیند تمیز کردن روغن‌های موتور استفاده‌شده، که معمولاً سوزانده یا در داخل زمین‌ها ریخته می‌شود، تهیه کرد.

چسب های قیر غیر نفتی را می توان رنگی کرد که می تواند دمای سطح جاده ها را کاهش دهد و جزایر گرمایی شهری را کاهش دهد .

آسفالت زیستی

نگرانی های نفت، محیط زیست و گرما

به دلیل نگرانی ها در مورد پیک نفت، آلودگی و تغییرات آب و هوایی، و همچنین افزایش قیمت نفت از سال ۲۰۰۳، جایگزین های غیر نفتی محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند. این منجر به معرفی جایگزین‌های بیوبومن شده است که سازگارتر با محیط زیست و غیرسمی هستند.

برای میلیون ها نفری که در شهرها و اطراف آن زندگی می کنند، جزایر گرمایی نگرانی فزاینده ای دارند.

این پدیده دمای شهری و حومه شهر را توصیف می کند که ۱ تا ۶ درجه سانتیگراد (۲ تا ۱۰ درجه فارنهایت) گرمتر از مناطق روستایی مجاور است.

افزایش دما می تواند جوامع را با افزایش اوج تقاضای انرژی، هزینه های تهویه مطبوع، سطوح آلودگی هوا و بیماری ها و مرگ و میر ناشی از گرما تحت تاثیر قرار دهد.

اقدامات منطقی وجود دارد که جوامع می توانند برای کاهش اثرات منفی جزایر گرمایی انجام دهند، مانند جایگزینی سطوح جاده های آسفالت سیاه معمولی با قیر رنگدانه ای جدید که رنگ های روشن تری می دهد.

تاریخچه و اجرا

آسفالت ساخته شده با چسب های مبتنی بر روغن نباتی توسط Colas SA در فرانسه در سال ۲۰۰۴ به ثبت رسید.

تعدادی از صاحبان خانه که به دنبال جایگزینی سازگار با محیط زیست برای آسفالت زیستی برای سنگفرش هستند، روغن نباتی زائد را به عنوان چسبنده برای راهروها و مناطق پارکینگ در کاربردهای یک خانواده آزمایش کرده اند.

اولین آزمایش شناخته شده در سال ۲۰۰۲ در اوهایو انجام شد، جایی که صاحب خانه روغن نباتی ضایعاتی را با سنگدانه های خشک ترکیب کرد تا یک مصالح سنگفرش کم هزینه و کم آلاینده برای مسیر ۲۰۰ فوتی خود ایجاد کند.

پس از پنج سال، او گزارش می دهد که راهرو به خوبی یا بهتر از مواد مبتنی بر نفت عمل می کند.

شرکت نفت شل دو جاده عمومی در نروژ را در سال ۲۰۰۷ با آسفالت مبتنی بر روغن نباتی آسفالت کرد، نتایج این مطالعه هنوز زودرس است.

HALIK Asphalts LTD از سال ۲۰۰۳ در زمینه ساخت و ساز جاده های بازیافتی و ثانویه آزمایش می کند.

این شرکت از ضایعات مختلفی مانند روغن ها و چربی های گیاهی، موم و الاستومرهای ترموپلاستیک برای ساخت و تعمیر جاده ها استفاده می کند. نتایج گزارش شده تا کنون رضایت بخش است.

در ۶ اکتبر ۲۰۱۰، یک مسیر دوچرخه درDes Moines، آیووا، از طریق مشارکت بین دانشگاه ایالتی آیووا، شهر Des Moines و Avello Bioenergy Inc با آسفالت مبتنی بر روغن زیستی آسفالت شد.

تحقیقات در مورد مخلوط آسفالت در حال انجام است. از گیاهان و درختان برای جایگزینی مخلوط های مبتنی بر نفت بدست می آید.

Bioasphalt یک علامت تجاری ثبت شده Avello Bioenergy Inc است.

دکتر الهام اچ. فینی، از دانشگاه A&T کارولینای شمالی، تحقیقاتی را که با موفقیت آسفالت زیستی را از کود خوکی تولید کرده است، رهبری کرده است.

از نوامبر ۲۰۱۴، دانشگاه و مرکز تحقیقات واگنینگن هلند، آزمایشی را در استان زیلند هلند با آسفالت زیستی که در آن بایندر قیر با لیگنین جایگزین شده است، اجرا می کند.

در سال ۲۰۱۵، محققان فرانسوی نتایج خود را در مورد استفاده از ریزجلبک ها به عنوان منبع مواد اتصال آسفالت منتشر کردند.

درباره ایزوگام سپهر گستر

جدیدترین لیست قیمت انواع ایزوگام ساده ، ایزوگام فویلدار ، ایزوگام طرح دار ، ایزوگام شنی ، ایزوگام سردسیری و گرمسیری ، لیست جدید انواع قیر شل بشکه ایی پاسارگاد، قیر مخلوط ، قیر سفت ، قیر کارتنی، لیست قیمت انواع آسفالت توپکا و بیندر اجرا و نصب در تهران و کرج توسط شرکت ایزوگام سپهر گستر. شرکت ایزوگام سپهر با بیش از ۲۰ سال سابقه و در اختیار داشتن کادری مجرب آماده عقد قرارداد جهت عایق کاری ساختمان های مسکونی ، تجاری ، صنعتی و اداری و همچنین قیرگونی و آسفالت ساختمان و محوطه ، کوچه و خیابان در تهران و حومه می باشد.

مجموعه ایزوگام سپهر گستر ارائه دهنده خدمات فروش و نصب ایزوگام ، قیرگونی ، آسفالت در تهران و کرج می باشد .  برای دریافت قیمت می‌توانید از شماره تماس‌های زیر استفاده نمایید یا جهت اطلاع از راه های دسترسی بیشتر می‌توانید به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
09122330961
Scan the code
طراحی : 09111586471
سلام دوست من!
چطور میتوانم به شما کمک کنم؟