مراقبت های بعدی پارکینگ آسفالت: بایدها و نبایدها

هیچ چیز به اندازه یک پارکینگ آسفالت تازه سنگفرش شده نیست.

آسفالت تازه چیده شده خیره کننده به نظر می رسد و به هر پارکینگ یا راهرو جلوه ای تازه، مدرن و مجلل می بخشد.

اگر از آسفالت جدید خود مراقبت کنید، می توانید آن ظاهر زیبا و عملکرد را برای ۱۵ تا ۳۰ سال حفظ کنید. آن را نادیده بگیرید، و شما ممکن است به ۵ تا ۷ سال نگاه کنید.

آسفالت یکی از با ارزش ترین و قابل اعتمادترین مصالح روسازی موجود در بازار است، اما برای اطمینان از اینکه برای حداکثر زمان ممکن جذاب و کاربردی باقی می ماند، باید از آن در برابر سوء استفاده محافظت کنید و تعمیر و نگهداری منظم را انجام دهید.

در اینجا بایدها و نبایدهای ضروری مراقبت های بعدی پارکینگ آسفالت آمده است.

کارهای مراقبت از آسفالت

به آسفالت جدید خود زمان دهید تا درمان شود

به محض خشک شدن آسفالت می توانید رانندگی را روی آسفالت شروع کنید، این معمولاً حدود ۲۴ ساعت پس از ریختن است. اما توجه داشته باشید، روسازی زیبای جدید شما تا زمانی که به طور کامل درمان نشود، به حداکثر استحکام و مقاومت در برابر آسیب نمی رسد، فرآیندی که حدود یک سال طول می کشد.

اگرچه پارکینگ شما در طول فرآیند پخت کارآمد خواهد بود، اما رعایت برخی اقدامات احتیاطی برای جلوگیری از استفاده شدید و سوء استفاده در دراز مدت نتیجه خواهد داد.

برای اولین سال پس از ریختن آسفالت جدید پارکینگ شما:

ریزش روغن و سوخت را فوراً تمیز کنید

قیمت ایزوگام، قیمت آسفالت، قیمت قیر

چیزهای زیادی وجود ندارد که می تواند آسیب جدی به آسفالت تازه وارد کند، اما نشت نفت یا سوخت آسیب های جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت.

نفت و بنزین مواد شیمیایی که آسفالت را به یکدیگر متصل می کنند تجزیه می کنند.

بدترین قسمت؟ می تواند این کار را با سرعتی سریع انجام دهد و ساختار آسفالت صاف جدید شما را تضعیف کند، نفوذ سطح آسفالت منجر به غرق شدن و بدتر شدن آن می شود!

این امر منجر به مشکلات عمده ای برای روسازی شما در پایین خط می شود و شما باید تعمیرات گسترده ای انجام دهید.

نحوه پاک کردن لکه های روغن و سوخت روی آسفالت

  1. تا جایی که ممکن است مایع ریخته شده را جذب کنید (خاک اره وقتی یک شب بماند خوب عمل می کند)
  2. تا جایی که ممکن است خاک/ خاک اره روغنی را بردارید و مسئولانه دفع کنید
  3. هر گونه زباله باقیمانده از ناحیه لکه را شلنگ بکشید، از شستشوی تحت فشار خودداری کنید زیرا فقط سعی می کنید از شر مواد سست خلاص شوید.
  4. از یک چربی‌گیر تجاری یا خمیر تری سدیم فسفات (TSP) یا آب و صابون ظرفشویی استفاده کنید و آن را در ناحیه آسیب دیده بمالید.
  5. استفاده از مواد شیمیایی مبتنی بر حلال در پاکسازی خودداری کنید زیرا به طور بالقوه می توانند آسیب بیشتری به آسفالت شما وارد کنند تا نشت اولیه، در طول این فرآیند حتما از چشم و پوست خود محافظت کنید.
  1. ناحیه تمیز شده را کاملاً بشویید و بگذارید خشک شود.

سرعت، آسفالت را از بین می برد! به خصوص آسفالت تازه ریخته شده.

برای جلوگیری از خراشیدگی یا زخمی شدن آسفالت، وقت خود را برای ورود به محوطه تازه سنگفرش شده خود صرف کنید. اگر با سرعت کمتری حرکت کنید از بروز هرگونه آسیب جلوگیری می کنید.

اگر آسفالتی برای استفاده عموم گذاشته اید، بهتر است اقدامات کاهش سرعت را در منطقه اجرا کنید تا از آسیب های غیرضروری جلوگیری شود.

برف و یخ را حذف کنید

آسفالت به دلیل سطح متخلخلش در مرحله پخت با آب خوب عمل نمی کند.

در طول ماه های زمستان، منافذ طبیعی آسفالت می تواند به نقطه ورود آب تبدیل شود.

اگر آب وارد منافذ آسفالت شما شد و یخ زد، مشکل دارید، هنگامی که آب یخ می زند منبسط می شود، به این معنی که فشار در زیر سطح روسازی آسفالت شما ایجاد می شود.

با گذشت زمان، این می تواند باعث ایجاد شکاف ها و چاله های بزرگ شود.

مهم است که با استفاده از نوعی محصول ذوب یخ روی سنگفرش خود از یخ زدن آب در آسفالت خود جلوگیری کنید.

پوشش مهر و موم را به طور منظم انجام دهید

هنگامی که آسفالت شما به طور کامل پخته شد، اما نه قبل از آن! ، یک پوشش با کیفیت خوب روی سطح اعمال کنید. پوشش آب بندی از ورود رطوبت به آسفالت جلوگیری می کند، از محو شدن آن جلوگیری می کند و عمر عملکردی آن را افزایش می دهد.

پس از درزگیری اولیه، شما باید هر ۲ تا ۵ سال یک بار آسفالت حرفه ای را مجدداً اجرا کنید.

نبایدهای آسفالت، مراقبت های بعدی

حداقل ۲۴ ساعت روی آسفالت تازه رانندگی نکنید.

اگر خیلی زود روی آسفالت تازه ریخته شده رانندگی کنید، ممکن است شیارها و فرورفتگی ها ظاهر شوند.

شیارها و فرورفتگی‌ها آب و زباله را در خود نگه می‌دارند که باعث آسیب بیشتر به آسفالت شما می‌شود.

آسفالت شما در ساعت اول کار کشیدن هنوز کاملاً نرم است و در برابر ضربه وسایل نقلیه مانند اتومبیل، کامیون و حتی موتور سیکلت حساس است.

معمولاً رانندگی روی آسفالت پس از گذشت ۲۴ ساعت اول بی خطر است، اما اگر می خواهید بیشتر مراقب باشید، پیشنهاد می کنیم در صورت امکان ۴۸ یا حتی ۷۲ ساعت صبر کنید، به خصوص در ماه های گرم تابستان که زمان بیشتری طول می کشد. آسفالت شما خشک شود.

اجازه ندهید علف های هرز و گیاهان خزش کنند

حواستان به لبه های روکش آسفالت باشد تا مطمئن شوید که هیچ علف هرزی رشد نمی کند. ریشه علف های هرز می تواند برجستگی ها و شکاف هایی را در روسازی شما ایجاد کند که در نهایت به شکاف ها و سوراخ های بزرگتری تبدیل می شوند.

علف های هرز موجود را از ریشه بکشید و در طول فصل رشد از علف کش در لبه ها استفاده کنید تا در آینده از مشکلات جلوگیری شود.

ترکهای کوچک در آسفالت شما به راحتی نادیده گرفته می شوند اما این یک اشتباه بزرگ بخوانید گران است.

حتی کوچک‌ترین شکاف‌ها می‌توانند به عیوب بزرگ تبدیل شوند که نیاز به تعمیر گران قیمت توسط متخصص آسفالت دارد.

ترک ها و شکاف های کوچک در آسفالت خود را نادیده نگیرید

مراقب آسفالت خود باشید تا ترک های جدید یا سوراخ های کوچک وجود داشته باشد، ترک ها باید با درزگیر ترک آسفالت مهر و موم شوند و سوراخ ها باید فوراً وصله شوند تا از رشد آنها جلوگیری شود.

اگر ایرادات آسفالت را نادیده بگیرید از بین نمی رود! اگر به آنها توجه نشود، به رشد خود فراتر از جایی که می توانید خودتان آنها را تعمیر کنید، ادامه می دهند، بنابراین حداقل ماهی یک بار پارکینگ خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که آسفالت شما در شرایط خوبی است.

ما روسازی آسفالت، تعمیر آسفالت و نگهداری آسفالت با کیفیت بالا را به مشتریان مسکونی، تجاری شهری و صنعتی ارائه می دهیم.

ما ایزوگام، قیر شل و مخلوط بشکه ای، قیمت آسفالت، محوطه سازی، قیمت گونی چتایی، اجرای قیر و گونی، اجرای ایزوگام، قیمت ایزوگام دلیجان، آسفالت، قیمت قیر، اجاره بالابر،اجاره  بتن کن، اجاره تخته کار، اجاره بشکه، فروش بشکه، اجاره نردبون، اجاره دایملر، اجاره پمپ باد، اجاره موتور برق، اجاره هیلتی، اجاره تخته بنایی، اجاره بتونر، اجاره فرغون، اجاره میخ کوب، فروش ایزوگام، فروش قیر، قیمت ایزوگام، قیمت قیر؛ روسازی آسفالت، تعمیر آسفالت و نگهداری آسفالت با کیفیت بالا را به مشتریان مسکونی، تجاری، شهری و صنعتی ارائه می دهیم.

 در هر لحظه بصورت ۲۴/۷ پاسخگوی شما هستیم .

با شماره تلفن ۰۹۱۲۲۳۳۰۹۶۱ ناصر پناهی تماس بگیرید و در همان روز پاسخ تضمینی دریافت کنید. امروز با ما تماس بگیرید تا از مشاوره تیم ما استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
09122330961
Scan the code
طراحی : 09111586471
سلام دوست من!
چطور میتوانم به شما کمک کنم؟