شما نمی توانید کیفیت را عجله ای بدست بیاورید و اگر سطح آسفالت شما صاف نیست، احتمالاً به درستی نصب نشده است.

چه یک پروژه حرفه ای باشد یا یک پروژه عادی که اشتباه انجام شده باشد، داشتن یک سنگفرش ناهموار هرگز ظاهر خوبی نیست.

اما صبر کنید… مطمئنا داشتن آسفالت صاف فقط یک چیز زیبایی شناختی است درست است؟

آیا داشتن سطح آسفالت صاف مهم است؟

اگر سطح آسفالت خود را ناصاف و ناهموار رها کنید، باران به شکاف های کوچکی در سطح نفوذ می کند.

ممکن است در ماه های تابستان مشکلی نداشته باشد، اما به محض اینکه هوا سرد می شود، آب یخ می زند و منبسط می شود.

همانطور که آب یخ زده منبسط می شود، آسفالت را فشار می دهد و فشار زیادی به آن وارد می کند.

سپس، هنگامی که یخ ذوب می شود، آسفالت صاف شده دوباره به موقعیت خود باز می گردد.

یک بطری پلاستیکی آب را تصور کنید. هنگامی که آن را در فریزر قرار می دهید، آب در هنگام یخ زدن منبسط می شود و به پلاستیک فشار می آورد. اگر آن را کنار بگذارید تا ذوب شود، پلاستیک به حالت قبلی باز می گردد.

اگر همان بطری را بارها و بارها منجمد کنید، در نهایت پلاستیک شکسته خواهد شد.

به طور مثال مورد آسفالت، فشار زیادی ایجاد می شود و هرشب رها می شود که در نهایت شروع به فرو ریختن می کند.

در طی زمان از طریق فرآیند انجماد و ذوب، آسفالت خراب می شود، متوجه خواهید شد که ترکهایی روی سنگفرش ظاهر می شود و چاله ها و فرورفتگی آسفالت شروع می شود.

بنابراین، بله – آسفالت صاف بسیار مهم است!

اما چه چیزی باعث می شود سطح آسفالت شما کمتر از صافی باشد؟

۳  دلیل که چرا سطح آسفالت شما صاف نمی شود.

۱- آسفالت کافی برای چسباندن سنگدانه ها وجود ندارد.

وقتی آسفالت به شکل مایع است، باید قوام غلیظ باشد، در این حالت پوشش دادن و چسباندن سنگدانه ها به یکدیگر استفاده می شود تا محکم و مستحکم شود.

آسفالت غلیظ روی لایه بالایی سنگدانه به حداقل ۲ اینچ ریخته می شود، اگر این نیاز را برآورده نکنید، آسفالت کافی برای چسباندن سنگدانه ها به یکدیگر وجود نخواهد داشت.

اگر آسفالت تمام‌شده شما توده‌ای است و تکه‌های آن بریده می‌شوند، این ممکن است به این دلیل باشد که آسفالت کافی برای نگه‌داشتن تمام سنگ‌دانه‌ها در کنار هم استفاده نشده است.

هنگام بازسازی در آینده مطمئن شوید که از آسفالت کافی برای پوشش کامل و چسباندن سنگدانه ها به هم استفاده می کنید.

۲- فشردگی کافی نیست

اگر آسفالت شما صاف نیست و سنگ های سست بر روی سطح پراکنده شده اند، یا اگر می توانید تکه های کوچک آسفالت یا سنگدانه را با لگد بزنید، به احتمال زیاد روسازی شما به درستی متراکم نشده است.

این بدان معنی است که وقتی آخرین لایه سنگفرش شما تمام شد، فقط خشک شد و به اندازه کافی با غلتک فشرده نشد (یا برای تکه های کوچک دستکاری شد).

تراکم آسفالت بسیار مهم است زیرا هوا را از آسفالت شما خارج می کند، آن را صاف می کند و از شر هر شکاف و حباب هایی که ممکن است از قبل وجود داشته باشد خلاص می شود.

درست کردن این فرآیند دشوار است و شما فقط یک پنجره کوچک از زمان برای به دست آوردن بهترین تراکم برای روسازی آسفالت خود خواهید داشت.

اگر در حال بازسازی آسفالت خود هستید و می خواهید مطمئن شوید که آسفالت به درستی فشرده شده است، باید یک متخصص آموزش دیده را استخدام کنید تا به شما کمک کند.

در اینجا در شرکت ایزوگام سپهر گستر ، ما متخصصان آسفالت را داریم. همین امروز با تیم ما تماس بگیرید و ما به شما کمک خواهیم کرد تا مطمئن شوید که آسفالت شما کاملاً صاف است.

۳-مخلوط سنگدانه نامناسب

داشتن ترکیب مناسب سنگدانه نقش مهمی در عملکرد آسفالت شما دارد، اگر مخلوط درست نباشد، یکپارچگی آسفالت می تواند به راحتی از بین برود و آسفالت ناهمواری برای شما به جا بگذارد.

سنگدانه شما باید مخلوطی از سنگ خرد شده و ذرات کوچکتر (مانند ماسه) باشد تا بتوان آن را محکم به هم فشرده کرد.

این سنگ ها نیز نباید دارای لبه های صاف باشند زیرا سنگ های صاف به یکدیگر متصل نمی شوند.

سنگدانه شما از سنگهای گرد ساخته شده باشد، به راحتی متراکم نمیشود و در زیر پایه شما شکافهایی ایجاد میشود.

هر چه شکاف ها بیشتر باشد روکش آسفالت شما ضعیفتر خواهد بود.

سنگدانه خرد شده استحکام لازم برای نگه داشتن سنگفرش را فراهم میکند و بدون آن، سنگفرش شما شانسی نخواهد داشت و همچنین صاف نمی شود.

آیا برای ایجاد یک سطح آسفالت صاف به کمک نیاز دارید؟ فوراً با تیم ما تماس بگیرید و ما می توانیم به رفع مشکل شما کمک کنیم.

ما روسازی آسفالت، تعمیر آسفالت و نگهداری آسفالت، محوطه سازی با آسفالت با کیفیت بالا را به مشتریان مسکونی، تجاری، شهری و صنعتی ارائه می دهیم.

ایزوگام، قیر شل و مخلوط بشکه ای، قیمت آسفالت و محوطه سازی، قیمت گونی چتایی، اجرای قیر و گونی، اجرای ایزوگام، قیمت ایزوگام دلیجان، آسفالت، قیمت قیر، اجاره بالابر،اجاره  بتن کن، اجاره تخته کار، اجاره بشکه، فروش بشکه، اجاره نردبون، اجاره دایملر، اجاره پمپ باد، اجاره موتور برق، اجاره هیلتی، اجاره تخته بنایی، اجاره بتونر، اجاره فرغون، اجاره میخ کوب، فروش ایزوگام، فروش قیر، قیمت ایزوگام، قیمت قیر؛ روسازی آسفالت، تعمیر آسفالت و نگهداری آسفالت با کیفیت بالا را به مشتریان مسکونی، تجاری، شهری و صنعتی ارائه می دهیم.

در هر لحظه بصورت ۲۴/۷ پاسخگوی شما هستیم .

با شماره تلفن ۰۹۱۲۲۳۳۰۹۶۱ – ناصر پناهی تماس بگیرید و در همان روز پاسخ تضمینی دریافت کنید. امروز با ما تماس بگیرید تا از مشاوره تیم ما استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
09122330961
Scan the code
طراحی : 09111586471
سلام دوست من!
چطور میتوانم به شما کمک کنم؟