کاغذ قیر

کاغذ قیر یک کاغذ سنگین است که در ساخت و ساز استفاده می شود.کاغذ قیر از آغشته کردن کاغذ یا حصیر فایبر گلاس به قیر ساخته می شود و ماده ضد آب مفید برای ساخت سقف تولید می کند.

کاغذ تار از نمد سقفی که به جای قیر با آسفالت آغشته می شود متمایز می شود، اما این دو محصول به همین صورت استفاده می شوند و گاهی اوقات نام آنها به صورت غیر رسمی به عنوان مترادف به کار می رود.

"<yoastmark

یک سقف در حال ساخت کاغذ قیر در نزدیکی قاب باز قابل مشاهده است، با خطوط گچی سفید که توسط سازنده به عنوان کمک نصب اضافه شده است.

شرح

کاغذ قیر برای قرن ها مورد استفاده بوده است. در اصل، نمد از پارچه های بازیافتی ساخته می شد، اما نمد مدرن از محصولات کاغذی بازیافتی، معمولاً مقوا و خاک اره ساخته می شود.

رایج ترین محصول نمد شماره ۱۵ است. قبل از بحران نفت، نمد تقریباً ۱۵ پوند (۶.Eight کیلوگرم) در هر مربع وزن داشت، از این رو نمد آغشته به آسفالت را “نمد ۱۵ پوندی” (۱۵#) نامیدند.

تشک های مدرن و غیر ارگانیک دیگر وزن یکسانی ندارند و برای انعکاس این واقعیت، نمدهای جدید را “نمد شماره ۱۵” می نامند.

#۱۵ – تشک های مدرن شماره ۱۵ بسته به سازنده و استانداردی که نمد بر اساس آن ساخته می شود (مانند ASTM ، CGSB یا هیچ کدام) می توانند از ۷.۵ تا ۱۲.Five پوند (three.Four تا five.7 کیلوگرم) در هر مربع وزن داشته باشند.

نوع ضخیم‌تر و قوی‌تر، که زمانی به نام نمد ۳۰ پوندی (۳۰#) شناخته می‌شد، نمد شماره ۳۰ (#۳۰) است که معمولاً ۱۶ تا ۲۷ پوند (۷.۳ تا ۱۲.۲ کیلوگرم) در هر مربع وزن دارد.

ادامه شرح

کارگرانی که از بیل های سقفی برای برداشتن زونا کامپوزیت از سقف استفاده می کنند. مردان بالای سقف نمد یا کاغذ قیر، یک لایه سیاه آغشته به قیر یا آسفالت بین زونا و روکش چوبی سقف ایستاده اند.

کاغذ تار به طور دقیق تر یک کاغذ ساختمانی درجه D است – نام درجه D از مشخصات فدرال در ایالات متحده گرفته شده است – و به طور گسترده در غرب استفاده می شود.

کاغذ ساختمانی از کاغذ کرافت بکر تولید می شود، بر خلاف نمدها و سپس آغشته به آسفالت، الیاف بلندتر در کاغذ کرافت به محصولی سبک تر با خواص مکانیکی مشابه و اغلب بهتر از نمد اجازه می دهد.

مقالات درجه بندی بر حسب دقیقه رتبه بندی می شوند: مدت زمانی که طول می کشد تا یک نشانگر شیمیایی حساس به رطوبت تغییر رنگ دهد، وقتی یک نمونه کوچک قایق مانند روی آب شناور می شود.

نمرات رایج شامل ۱۰-، ۲۰-، ۳۰- و ۶۰ دقیقه است، هرچه رتبه بالاتر باشد، کاغذ سنگین‌تر و مقاوم‌تر در برابر رطوبت است، یک کاغذ ۲۰ دقیقه ای معمولی حدود three.

Three پوند (۱.۵ کیلوگرم) در هر مربع، یک کاغذ ۳۰ دقیقه ای ۳.۷۵ پوند (۱.۷۰ کیلوگرم) در هر مربع و یک کاغذ ۶۰ دقیقه ای حدود ۶ پوند (۲.۷ کیلوگرم) در هر متر مربع وزن خواهد داشت.

زونا کامپوزیت
زونا کامپوزیت

با این حال، حجم کمتر مواد، این کاغذها را نسبت به نمدهای سنگین‌تر در برابر رطوبت کمتر می‌کند.

استفاده

کاغذ قیر به عنوان لایه زیرین با آسفالت ، چوب ، لرزش و سایر زونا یا حتی سنگریزه استفاده می شود، زیرا کاغذ قیر به خودی خود به ویژه در برابر باد یا خورشید مقاوم نیست.

در رول هایی با عرض، طول و ضخامت های مختلف فروخته می شود- رول هایی با عرض ۳ فوت (zero.91 متر)، ۵۰ یا ۱۰۰ فوت (۱۵ یا ۳۰ متر) طول و “۱۵ پوند” (۷ کیلوگرم) و “۳۰ پوند” وزنه های (۱۴ کیلوگرمی) در ایالات متحده رایج است.

اغلب با خطوط گچی در فواصل معین مشخص می شوند تا به صاف قرار دادن آن روی سقف ها با همپوشانی مناسب کمک کنند (همپوشانی بیشتر برای سقف های صاف تر)

می توان آن را به روش های مختلفی مانند منگنه یا میخ های سقفی نصب کرد، اما گاهی اوقات در چندین لایه با آسفالت گرم، آسفالت سرد (چسب) و یا چسب های غیر آسفالتی اجرا می شود.

در ساخت‌وسازهای قدیمی‌تر گاهی از کاغذ قیر سبک‌تر، منگنه‌شده با مقداری همپوشانی، به‌عنوان ماده ضدآب و باد روی دیوارها استفاده می‌کردند، اما نجاران مدرن اغلب از عرض ۸ یا ۱۰ فوت (۲.Four یا ۳.۰ متر) استفاده می‌کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
09122330961
Scan the code
طراحی : 09111586471
سلام دوست من!
چطور میتوانم به شما کمک کنم؟